Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/1862' OR uid > 0) AND sid = 'e195d64ac84a5bc1e4afbc1147971e6d' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
FS Zemplín vystupuje s programom zameraným na rusínsky folklór a tradície | Holosy

FS Zemplín vystupuje s programom zameraným na rusínsky folklór a tradície

Folklórny súbor Zemplín pripravil pred 2 rokmi pri príležitosti 50. výročia vzniku súboru program pod názvom "Bolo to a boli tu", ktorý je zameraný na rusínsky folklór a tradície. Zástupcovia súboru by radi tento svoj program predstavili a popularizovali aj ďalej. Najbližším vystúpením s týmto programom je práve tento víkend 27.02.2010 o 18.00 hod vystúpenie v Zakarpatskom divadle v Užhorode.

Program zachytáva doteraz málo zmapované tradície folklóru Rusínov žijúcich na východnom Slovensku na začiatku 20. storočia. Na Zemplínske roviny prichádzajú sezónni rusínski robotníci z hôr na žatvu. Ich kultúra sa prelína s kultúrou Zemplínčanov v rôznych párových tancoch, ženských karičkách aj mužských verbunkoch, ale aj v hrách a spevoch, v nádherných piesňach a strhujúcich rusínskych tancoch. 60-členný kolektív tanečníkov, spevákov a hudobníkov v krojoch presne imitujúcich pôvodné oblečenie z jednotlivých dedín a oblastí, sa predstavuje v strhujúcich a rytmických choreografiách plných napätia, skvelých tanečných výkonov a podporených impozantnými hudobnými úpravami pôvodných ľudových melódií.

( foto a text prevzaté z http://www.zemplin.org )

Zdieľať na Facebooku

Dneska je vіvtorok

23. jul 2019


Юліаньскый календарь:

10.юл 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.