Záštitu nad tohtoročným Rusínskym festivalom prebral Jeho Excelencia prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska

Milí priaznivci Rusínskeho festivalu, s radosťou Vám chceme oznámiť, že záštitu nad tohtoročným ročníkom festivalu prebral prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Aj táto silná podpora od hlavy štátu nás zaväzuje prezentovať rusínsku kultúru v čo najširšom rozmere.
Vstupenky - permanentky na Rusínsky festival sú už v predaji
Cena permanentky v predpredaji na piatok, sobotu a nedeľu je do 30. apríla 2016 3€. Permanentky sa dajú zakúpiť v predajných miestach sieti ticketportal alebo na www.ticketportal.sk. Predajné miesta ticketportal sú na 55 miestach v prešovskom kraji, napr. mesto Svidník: POŠTA, cestovná kancelária SATUR a cestovná kancelária EUROTOUR. Podrobnejšie informácie na www.rusinskyfestival.sk
OORO vo Svidníku

Chápem, že pre menšinovú

Chápem, že pre menšinovú kultúru je každá podpora dobrá, aj tá, ktorá nie je priamo finančná ale len "morálna". Hlavne keď ju vysloví človek, ktorý má vysoké postavenie v hierarchii moci. Bohužiaľ, v tomto prípade nemôžem zdieľať radosť organizátorov, pretože pre mňa nemôže byť morálnou autoritou človek, ktorý podporuje svojimi vyjadreniami a konaním najväčších vojnových zločincov a diktátorov súčasnej Európy. Ak niekto ľudský a štátnický odpad ako Erdogan, ktorý vyvražďuje obyvateľov vlastnej krajiny po tisícoch pokladá za svojho priateľa a krajinu v ktorej vládne za ostrov stability, ak jeden z jeho obľúbencov je Porošenko, ktorý vyhlásil vojnu vlastným občanom, vo svojej firme vyrába a vlastnej armáde predáva zbrane, ktoré ich zabíjajú a ešte zarába aj na pochovávaní padlých, nasilu odvedených ukrajinských (aj rusínskych) vojako, potom takého človeka musím považovať za morálne bahno a nebudem sa tešiť jeho podpore.

Любо, Словаку, незнам факт,

giggle Любо, Словаку, незнам факт, кого інтересуют вашы про-путіновскы імперіалны назоры... Руснаків ніт.

Ja vás nepoznám a ani neviem,

Ja vás nepoznám a ani neviem, či vy ste Rusín.
To, že niekto hovorí alebo píše rusínsky z neho ešte Rusína nerobí. Takí sú aj absolventi letnej rusínskej univerzity z Nemecka a pod.
Moji predkovia z maminej strany boli Rusíni a ja sa cítim byť ich pokračovateľom, teda Rusínom, aj keď som sa nenaučil ich reč. Minimálne štátu to (alebo aj menej) stačí, aby som sa mohol vyhlásiť za Rusína.
Mimochodom, Rusíni sa chvália, že medzi nich patrili Paul Newman, či Steve McQueen. Oni sami rusínsky nehovorili ani sa dokonca k predkom nehlásili ale to ľuďom nebráni aby ich zaradili medzi slávnych Rusínov. Toľko k rusínstvu.
To, že vás nezaujímajú moje názory mi žily netrhá. To, že máte na očiach klapky neškodí mne, ale vám a medzi Rusínmi je zatiaľ dosť takých, ktorí majú otvorené oči a nenechajú sa zmanipulovať protiruskou propagandou, ktorá je všadeprítomná , hádam ešte aj v tej povestnej konzerve. Wink
Mimochodom, podľa vašej logiky sú obyvatelia Ukrajiny väčšinou Rusi, teda ak to máme brať podľa reči. giggle

Zdieľať na Facebooku

Dneska je vіvtorok

18. jun 2019


Юліаньскый календарь:

5.юн 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.