Z Wikipédie: Pomoc Wikimédie pre rusínske projekty

Wikimedia Slovakia logo.svg

Zdravím. Prepáčte, že píšem slovensky ale táto správa je určená len pre ľudí žijúcich na Slovensku.

Dobrovoľníčim v organizácii Wikimedia Slovenská republika, ktorá sa zaoberá hlavne (ale nie len) podporovaním tvorby na wiki-projektoch a informovaním o nich. Síce sa zameriavame predovšetkým na projekty v slovenčine, radi pomôžeme aj s rusínskymi projektami (pracujeme v rámci Slovenska), prípadne môžme pomôcť aj s komunikáciou s ukrajinskou a poľskou organizáciou.

Pripravujeme napríklad projekt na preplácanie cestovných nákladov pre ľudí, ktorí prednášajú o wiipédii; pripravujeme informačné / propagačné / výukové materiály ako prispievať na Wikipédiu a Commons. Ak by ste mali ďalšie návrhy, radi ich uvítame. Napríklad by sme mohli zabezpečiť skener na knihy, ktoré by boli následne umiestnené na Wikizdroj (ak by bol dovtedy založený, čo sa dá množstvom materiálu urýchliť). Možností je viacero, treba však nejakého miestneho človeka, ktorý pozná tak prostredie rusínskych wiki-projektov ako aj rusínske kultúrne prostredie a organizácie; a samozrejme má záujem pracovať aj mimo internetu.

Ak vás moja ponuka zaujala tak nám napíšte a môžme dohodnúť detaily. Tiež pamätajte, že sme občianske združenie a teda členovia majú u nás väčšie slovo. (Ak by ste mi chceli napísať na Wikipédiu tak radšej použite moju diskusiu na esperantskej alebo slovenskej Wikipédii). --KuboF (діскузія) 23:13, 27 юнія 2013 (CEST)

Zdroj: http://rue.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4...

Zdieľať na Facebooku

Dneska je subota

24. august 2019


Юліаньскый календарь:

11. áвґуст 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.