Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/920' OR uid > 0) AND sid = '0147e4bc69474b27a0e498a7c6a897ff' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
V projekte Let's Sing Together - Zaspievajme si spolu boli prezentované aj rusínske piesne | Holosy

V projekte Let's Sing Together - Zaspievajme si spolu boli prezentované aj rusínske piesne

Na internete som narazil na prezentáciu svidníckeho Gymnázia DH v rámci projektu Let's Sing Together - Zaspievajme si spolu. Škola sa projektu aktívne účastnila v rokoch 2001-2006.
Ide o nesúťažný medzinárodný teleprojekt a jeho cieľom je na jednotlivých zúčastnených školách počas školského roka nahrať a na počítači upraviť pesničky alebo inštrumentálne skladby Cieľom je povzbudiť mladých spevákov v spievaní a pomôcť im rozvinúť a prezentovať ich talent.. Pesničky môžu byť akéhokoľvek žánru. Hudobný doprovod môže byť ľubovoľný, od žiadneho, cez klasické hudobné nástroje až po midi skladby.
Svidnícke gymnázium sa projektu zúčastňovalo pravidelne v rokoch 2001 až 2006. V rámcu projektu bolo zaznamených množstvo speváckych a hudobných pokusov mladých začinajúcich spevákov a hudobníkov. Viac informácií, vrátane zaujimavých ukážok nájdete na stránkach projektu .
Študenti svidníckeho Gymnázia v rámci projektu zaranžovali a prezentovali aj niekoľko rusínskych ľudových piesní. Kvalitu ich nahrávok môžete posúdiť aj v Muzike na stiahnutie na Holosoch. Vypočuť si môžete skladby, ktorými sa škola prezentovala v roku 2002 a ktoré interpretujú Vladislava Keselicová, Miroslava Ivančová a Maťo Berežňák. Vypočuť si môžete skladby Oj nesviť misjačenku , Nechcu paradnoho a Za Dunaj .

Zdieľať na Facebooku

Dneska je nediľa

21. jul 2019


Юліаньскый календарь:

8.юл 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.