Hudobná skupina Avalon má vo svojej repertoári aj rusínske piesne - vypočujte si ich v Muzike na Holosoch

Hudobná skupina Avalon pôsobí ako kapela zameraná na svadby, zábavy, plesy a podobné akcie od leta 2009. Hoci myšlienky o založení sa rodili už na jar, ich realizácia prebehla až o pár mesiacov neskôr. Dôvodom zdržania bolo viacero príčin, ako napríklad zakúpenie aparatúry, nástrojov či priestory na skúšanie.
V dnešnej dobe tvoria skupinu traja členovia: Bc. Jaroslav Kaleta z Novej Ľubovne /klávesy, akordeón, spev/, Bc. Radovan Šašala z Orlova /klávesy, akordeón, spev/ a Jozef Veselovský taktiež z Novej Ľubovne /bicie nástroje, spev/.Avšak spočiatku ju tvorili len dvaja členovia - klávesáci, no netrvalo dlho a rozšírila sa o šikovného bubeníka. Každý z členov mal už nejaké skúsenosti, takže netrvalo dlho a našli spoločnú nôtu. Takto sformovaná zostava funguje až dodnes.
V repertoári majú ľudové piesne rôzneho pôvodu /rusínske, goralské, šarišské, rómske, slovenské/, no ich produkcia zahŕňa aj veľké množstvo skladieb moderných /slovenské, české, zahraničné/. Mladomanželov a svadobčanov sprevádzajú na sobáš spevom, hrou na akordeónoch a bicími nástrojmi. Svojimi vystúpeniami a hudobnými produkciami sa začali predstavovať širšej verejnosti začiatkom roka 2010. V súčasnosti prevažnú väčšinu ich produkcie tvoria svadby v okresoch východného Slovenska najmä okolie Prešova a Košíc, no v období fašiangov zabávajú ľudí aj na rôznych plesových podujatiach. Na takéto podujatie už zavítali aj do našich českých susedov. Nepohrdnú však ani pozvaním na tanečnú zábavu. Ako hudobnej skupine sa im ešte nepodarilo nahrať žiadne CD, no na svojej webovej stránke www.skupina-avalon.sk majú k voľnému stiahnutiu množstvo skladieb v ich podaní, ktoré si nahrali svojpomocne. Nachádzajú sa tam aj odkazy na videá zaznamenané na ich produkciách.
V Muzike na Holosoch si môžete v podaní Avalonu vypočuť skladby:

Ej takoho mi žaľu

Bude banovala

Ej korovy

Zdieľať na Facebooku

Dneska je vіvtorok

18. jun 2019


Юліаньскый календарь:

5.юн 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.