Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/923' OR uid > 0) AND sid = 'dc8389c1b3a78a616508d455ce54b01b' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
DakhaBrakha - kyjevský etno - chaos band | Holosy

DakhaBrakha - kyjevský etno - chaos band

DakhaBrakha je skupina z Kyjeva, ktorá svoju tvorbu charakterizuje ako etno - chaos. Ide o svet novej, nepredvídateľnej a intímnej muziky. „Daha/Braha“ znamená v staro ukrajinskom jazyku „dávať/brať“. Význam „dávať“, je jasný rozdávanej hudby, radosti, zdieľanie celého spektra emócií, pocitov . Význam „brať“ odkazuje na korene, pôvodnú kultúru z ktorej členovia skupiny čerpajú.
Základnými členmi skupiny sú speváci folkovej skupiny Kralitsa, ktorí sa dlhoročne venujú štúdiu ukrajinskej ľudovej hudby a vyhľadávajú tradičné piesne po celej Ukrajine.
„Dah (Dakh)“ to je miesto, kde skupina vznikla: Centrum súčasného umenia “DAKH”. Ide o neštátny divadelný projekt založený v roku 1994.
Skupinu DakhaBrakha tvoria: Nina Harenetska, Irina Kovalenko, Olexandra Harbuzova, Olena Tsybulska i Marko Halanevych. Umeleckým vedúcim a producentom je Władysław Troitsky.
Nástrojmi sú okrem iného indiánske tablá, budhistický gong, indonézsky marakas, digeridoo, .Władysław Troitsky sám seba označuje ako režiséra "radikálnej montáže“.
Skupina vydala zatiaľ dva albumy. Prvé je koncertné a nazýva sa Na dobranich. Obsahuje 18 skladieb a vydané bolo v roku 2005. Album je voľne dostupné na stránkach skupiny. V Muzike na stiahnutie nájdete tri skladby z tohto albumu – Za duby , Konoplia a Do sta lit.
V júni 2007 vyšiel prvý štúdiový album skupiny nazvaný
Yahudky. Obsahuje 11 skladieb, niektoré z nich boli použité pri predstaveniach Centrum súčasného umenia “DAKH”.

 

Zdieľať na Facebooku

Dneska je sereda

18. september 2019


Юліаньскый календарь:

6. cептéмбер 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.