Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/1791' OR uid > 0) AND sid = 'f15655d7a720ffce6087a77465a99d88' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Holosy v roku 2009 - zhodnotenie po prvom roku v novom kabáte | Holosy

Holosy v roku 2009 - zhodnotenie po prvom roku v novom kabáte

Koncom minulého roka bol na Holosoch nasadený pomerne robustný redakčný systém s cieľom posunúť Holosy bližšie k návštevníkom, viac ich vtiahnuť do vytvárania obsahu. Prezentovaná bola snaha o vybudovanie komunitného portálu karpatských Rusínov. Po roku je možno namieste zhodnotiť nakoľko boli plány naplnené.
Začnem návštevnosťou, ktorú na Holosoch už od roku 2007 monitorujem pomocou všeobecne uznávaného auditu Toplist. Holosy začínali v roku 2007 s 1500 až 2000 návštevami za mesiac. V roku 2008 sa návštevnosť pohybovala zväčša v rozmedzí 2500 - 3000 návštev za mesiac. V minulom už bola návštevnosť väčšinou nad 3000 návštev za mesiac, v posledných troch mesiacoch roku 2009 sa dokonca dostala nad 4000 návštev za mesiac. V januári 2010 Holosy atakujú hranici 5000 návštev za mesiac. Osobne hodnotím zvyšovanie návštevnosti ako ukazovateľ toho, že Holosy nie sú stagnujúcim projektom a obsahovo priťahujú stále väčší okruh návštevníkov. Zvýšená návštevnosť stránok prináša okrem radosti zo záujmu aj problémy s výkonom systému a s tým súvisiace vyššie nároky na údržbu a kvalitu hostingu, na ktorom sú stránky prevádzkované.
V rámci nábehu na nový redakčný systém bola umožnené návštevníkom aktívne sa zapojiť do vytvárania obsahu stránok. Na Holosoch sa v priebehu roku zaregistrovalo 112 užívateľov. Bohužiaľ, u väčšiny registráciou skončila aktivita na Holosoch. Pôvodný zámer vytvoriť komunitný portál, kde by prispievalo svojimi príspevkami väčšie množstvo užívateľov sa podariť nenaplnilo. Nenaplnenie tohto pôvodného zámeru spolu so zvýšením nárokmi na prevádzku stránok ( časovými, finančnými ) ma nútia zamyslieť sa nad budúcnosťou celého projektu. V roku 2010 budú Holosy, ak sa nič neočakávané neudeje, fungovať ďalej. Verím, že sa nájde čas na nové príspevky a vylepšenia. Koncom roku ale zvážim význam ďalšej existencie projektu.
Ešte sa vrátim k registrovaným návštevníkom. Na základe zadávaných údajov pri registrácii som pripravil zaujímavú štatistiku o návštevníkoch, ktorých Holosy oslovili v takej miere, že sa rozhodli na nich zaregistrovať.

 

Ako informácie teda zadali užívatelia pri registrácii?

 

Na Holosoch je zaregistrovaných 72 mužov a 40 žien.

 

 

Ďalšie polia boli pri registrácii nepovinné.

Mesto/dedina odkiaľ pochádzam:

22 x Svidnik, 4 x Snina , 3 x Humenne, 3 x Medzilaborce, 2 x Bardejov, 2 x Boksa, 2 x Bukovce, 2 x Helcmanovce, 2 x Kružlová, 2 x Ňagov, 2 x Prešov, Banská Štiavnica, Becherov, Bielsko - Biała, Borov, Boskovice, Bystřice nad Pernštejnem (Topoľa), Dubová, Ebed (slovenské meno: Obid), Františkovy Lázně, Česká republika, Frička, Hajtovka, Havaj, Hrabske, Jablonov, Kalinov, Kamenica nad Cirochou, Košice, Krivé, Kurimka, Malý šariš, Mirošov, Nitra, Nižny Tvarožec, Nižný Orlík, Orjabina, Osadné, Pčoliné, Pittsburgh (moje rusinske dediny su Rokytov pri Humennom, Hostovice, Sumiac, Poprad, Porac, Praha, Repejov, Ruský Hrabovec, Sabinov, Sečovce, Snakov, Sobrance, Stakčínska Roztoka, Stará Ľubovňa ,Stranany, Stropkov, Svetlice

Mesto / dedina kde teraz žijem:

16 x Svidnik, 8 x Bratislava, 8 x Prešov, 6 x Košice, 3 x Praha, 2 x Brno, 2 x Jasenov, 2 x Medzilaborce, 2 x Nitra, 2 x Snina, 2 x Stará Ľubovňa, Algarobo, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Becherov a Brno, BOKŠA, Celbridge,IE, Costa Calma/Kanarske ostrovy, Děčín, Dresden,Nemecko, Dublin, Frička, Hrabske, Humenné, Cheb, Česká republika, Choňkovce, Jablonov, Kolonica, Kružlová, Kysihýbel, Livovska huta, Ňagov, Nižný Orlík, Nižny Tvarožec, Olomouc, Orlová,okr.Karviná,Česká republika, Oslo, Pécs (mesto v južnom Maďarsku), Pittsburgh, Poprad, Porac-latanovce, Prakovce, Sabinov, Senkvice, Skoczów, Polska, Southend-on-sea, Torysky, Trebisov, Trnava, vaniskovce, Veľký Krtíš, Zvolen, Žďár nad Sázavou.

Z registrovaných užívateľov sa 66 cíti byť Rusínom, 19 x Slovákom, 3 x Lemkom, 3 x inej národnosti, 2 x Poliakom.

 

Vekové rozloženie je nasledovné:
35 x 21 - 30 rokov
18 x 31 - 40 rokov
14 x do 20 rokov
12 x 41 - 50 rokov
12 x 51 - 60 rokov
6 x nad 60 rokov.

 

 

Na záver sa všetkým chcem poďakovať za registráciu. Špeciálne sa chcem poďakovať aktívnym prispievateľom - užívatelia maťo, JančoO, hugo, Marusja, Jožko, kory a ďalší.

Vynulované boli štatistiky o Najčítanejších článkoch a Najpočúvanejšej muzike. Uvidíme aké články budú najčítanejšie články v roku 2010 a tiež aká bude Najpočúvanejšie hudba.

Zdieľať na Facebooku

Dneska je četver

19. september 2019


Юліаньскый календарь:

7. cептéмбер 2019

Mapa regіstrovanŷch chosnovatel´iv Holosy.sk

Pisan´a dokumentiv po rusin´sky z OpenOffice

Pysan’a rusyn’skov kirilic’ov v sistemi Windows 7

Jak modifikovaty Firefox, žeby kontrol´oval rusin´skyj pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pro vašŷ storіnkŷ

Budeme radŷ jak Holosŷ spropagujete na vašŷch storіnkach čerez reklamnŷj banner.

<br />
Komunіtnŷj portal karpat´skŷch Rusуnіv

Jak bŷ s´te chot´ilу vŷčer´atу banerŷ,kontaktujte nas.